İklim

İklim krizi, bizim için sadece çevresel değil aynı zamanda bir varoluş meselesi. Fayda yaratma ilkemizle, en büyük paydaşımız olan gezegenimizden ilham alıyoruz. Yenilikçi fikirlerimizi, üretim gücümüzü ve yaratıcılığımızı iklim krizinin aşılması ve sürdürülebilir bir dünya yaratmak için seferber ediyoruz.

Borçelik’te çevresel sürdürülebilirlik adına gerçekleştirdiğimiz çalışmalar büyük önem taşıyor. Karbon salınımını azaltmaya odaklanıyor, bu konuda önemli projelerin üreticisi ve uygulayıcısı oluyoruz.

Operasyonlarımızdan kaynaklanan emisyonlarımızı 2030 yılına kadar yüzde 47 oranında azaltma, 2050’ye kadar ise net sıfıra ulaşma hedefimizle iklim değişikliğiyle mücadelede somut adımlar atıyoruz. Yenilenebilir kaynaklardan sağlanan elektrik kullanımı ve enerji verimliliği çalışmalarımız ile üretim ve hizmet süreçlerimizden kaynaklı salımlarımızı önemli ölçüde azaltarak doğaya, çevreye, gelecek nesillere olan sorumluluğumuzu yerine getiriyoruz. Gerçekleştirdiğimiz yatırımlarımızın çevresel ayak izini düşürmek için bilinçli eylemler tasarlıyoruz. Doğadaki döngüsel modellerden ilham alarak üretim ve hizmet süreçlerimizde yeniden kullanmayı, yeniden üretmeyi ve yeniden düşünmeyi entegre ediyoruz.

Hedeflerimiz

Döngüsel Ekonomi
Döngüsel Ekonomi DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ