hero-banner

AR-GE MERKEZİ

artwork

Borçelik Ar-Ge Merkezi

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından Türkiye'de faaliyete geçen 590. Ar-Ge merkezi olarak tescil edilen Borçelik Ar-Ge Merkezi'nde, üniversiteler, araştırma merkezleri ve TÜBİTAK gibi bilim kuruluşlarının yanı sıra kendi sektörlerinin önde gelen liderleri olan müşterilerimiz ile düzenli bilgi alışverişinde bulunarak ortak çalışmalar yürütüyoruz.

YENİ NESİL ÇELİKLERLE GELECEĞİ TASARLIYORUZ

artwork

Ar-Ge Çalışma Alanları

Borçelik Ar-Ge Merkezi Malzeme Geliştirme, Proses Geliştirme ve Teknoloji Geliştirme olmak üzere üç ana çalışma alanı üzerine kurgulanmıştır. Bu alanlardaki projelerimizi gerçekçi temeller üzerine kurabilmek ve sonrasında başarı ile tamamlanmış projelerimizi hayata geçirebilmek amacıyla farklı disiplinlerde, alanında uzman araştırmacılar istihdam edilmektedir.

Bu kapsamda iş birliği içinde olduğumuz akademik kurumlardan; Kimya, Fizik Mühendisliği, Bilgisayar Mühendisliği, Makine Mühendisliği, Endüstri Mühendisliği ve Elektronik Mühendisliği gibi farklı bölüm mezunu yeni çalışma arkadaşları katarak çok disiplinli, çok paydaşlı bir çalışma ve büyüme modelini oluşturmayı amaçlamaktayız.

Teknoloji
Malzeme
Proses

TEST MERKEZİ

Borçelik Ar-Ge faaliyetlerinin en önemli parçalarından birisi de test merkezi çalışmalarıdır. Buradaki çalışmalarımızı dört ana başlıkta yürütüyoruz.