hakkimizda

Yönetim

Kerem Çakır
Kerem Çakır
Genel Müdür

1971 yılında İstanbul’da doğan Kerem Çakır orta öğrenimini İstanbul (Erkek) Lisesi'nde tamamlayarak, 1994 yılında Boğaziçi Üniversitesi Makina Mühendisliği bölümünden mezun olmuştur. Mezuniyetinden sonra Borusan’da iş hayatına başlamıştır. 2000 yılında lisansüstü eğitimini (Executive MBA) Koç Üniversitesi'nde tamamlamıştır. Kerem Çakır, Borusan şirketleri içerisinde sırası ile Borusan Birleşik Boru Fabrikaları (bugünkü adı ile Borusan Boru) Borusan Elektronik, Borçelik ve Kerim Çelik’te görev almıştır. 2008-2015 yılları arasında Kerim Çelik’te Genel Müdür olarak görev yapan Kerem Çakır, 2015 Ocak ayından itibaren Borçelik Genel Müdürü olarak görevine devam etmektedir.

Mesut Güney
Mesut Güney
İcra Kurulu Üyesi Büyük Ölçekli Yatırım

1965 yılında Merzifon’da doğan Mesut Rıfat Güney, Kabataş Erkek Lisesi ve sonrasında İTÜ Makine Mühendisliği bölümünden mezun olmuştur. Aynı dalda yüksek lisans derecesine sahiptir. 1992 yılından itibaren Borçelik’in farklı birimlerinde görev almıştır. 2013-2023 yılları arasında Borçelik'te Üretim ve Yatırımlardan Sorumlu “İcra Kurulu Üyesi” görevinde bulunan Güney, 2023 Haziran ayından itibaren Büyük Ölçekli Yatırımdan Sorumlu İcra Kurulu Üyesi olarak görevine devam etmektedir.

Sinan Sözen
Sinan Sözen
İcra Kurulu Üyesi Satınalma ve Kerim Çelik Satış

1966 yılında Ankara’da doğan Sinan Sözen, 1990 yılında ODTÜ Metalurji Mühendisliği bölümünden mezun olmuştur. 1993 yılında Borçelik’te çalışmaya başlayan Sözen, Müşteri Teknik Hizmetleri ve İç Satış Departmanlarında farklı görevler almıştır. 2006 yılında İç Satış, Hammadde Satınalma ve Müşteri Teknik Hizmetleri fonksiyonlarından sorumlu İcra Kurulu Üyesi olarak atanmıştır. 2015 yılından itibaren Satınalma ve Çelik Servis Merkezi satış operasyonlarından sorumlu İcra Kurulu Üyesi olarak görevine devam etmektedir.

Güvenç Temizel
Güvenç Temizel
İcra Kurulu Üyesi Satış, Pazarlama, Müşteri Teknik Hizmetleri ve İnovasyon

1975 yılında Ankara’da doğan Güvenç Temizel, TED Ankara Kolejinden ve sonrasında ODTÜ Metalürji ve Malzeme Mühendisliği Bölümünden mezun olmuştur. Aynı dalda Yüksek Lisans derecesine de sahip olan Temizel, 2002 yılından itibaren Borçelik’in farklı birimlerinde görev almıştır. 2015 yılından bu yana Borçelik’te Satış, Pazarlama, Müşteri Teknik Hizmetleri ve İnovasyon birimlerinden sorumlu “İcra Kurulu Üyesi” olarak görevini yürütmektedir.

Önder Aydoğan
Önder Aydoğan
İcra Kurulu Üyesi Tedarik Zinciri Operasyonları

1972 yılında Trabzon’da doğan Önder Aydoğan, Trabzon Anadolu Lisesinden ve sonrasında ODTÜ Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümünden mezun olmuştur. Yetiştirme Elemanı olarak işe başlayan ve 1994 yılından itibaren Borçelik’te Otomasyon, Üretim Yönetim Yazılımları departmanlarında çalışan Aydoğan, daha sonra 6 Sigma Siyah Kuşak proje yöneticiliği yapmış ve sonrasında Yardımcı Tesisler, Taşlama, Teknik Ofis ve Downstream Üretim Hatları Yöneticiliği görevine getirilmiştir. 2017 yılından bu yana Borçelik’te Tedarik Zincirinden sorumlu “İcra Kurulu Üyesi” olarak görevine devam etmektedir.

Hafize Çetinel
Hafize Çetinel
İcra Kurulu Üyesi Mali İşler ve Dış Ticaret Operasyon

1982 yılında Kırcaali, Bulgaristan’da doğan Hafize Çetinel, 2006 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi İşletme bölümünden mezun olmuştur. Lisans programı ile birlikte aynı üniversitenin Uluslararası İktisat yan dal programını tamamlamıştır. İş hayatına 2006-2009 yılları arasında Ernst&Young bağımsız denetim firmasının Ankara ofisinde başlayan Çetinel, 2009 yılında Vergi Muhasebesi Yetkili Uzmanı olarak Borçelik’te göreve başlamıştır. 2015 yılında Borçelik’te Muhasebe ve Bütçe Müdürü olarak göreve getirilmiştir. Uluslararası iç denetçi ve mali müşavir sertifikasyonlarına sahip olan Çetinel, 1 Kasım 2018 itibariyle Borçelik Mali İşler İcra Kurulu Üyeliği pozisyonuna atanmıştır.

Baran Burat
Baran Burat
İcra Kurulu Üyesi Ar-Ge, Dijital Dönüşüm, Bilgi Teknolojileri ve Yönetim Sistemleri

1975 yılında Ankara’da doğan Baran Burat, 1992 yılında TED Ankara Koleji’nden mezun olmuştur. ODTÜ Metalurji ve Malzeme Mühendisliği Bölümü mezunu olan Burat, Bilgi Üniversitesi'nde İşletme Yüksek lisansını tamamladı. ENKA iştiraki olan Çimtaş Çelik İmalat Montaj ve Tesisat şirketinde Çimtaş Boru İmalatları, Çimtaş Borulama Sanayi ve Çimtaş Hassas İşleme şirketlerinde çeşitli yönetim kademelerinde yer aldı. Çimtaş Hassas İşleme Sanayi ve Ticaret Ltd. Şirketinde Genel Müdür olarak da görev alan Burat, Sonoco Alcore’da ise Türkiye ve Suudi Arabistan’dan Sorumlu Operasyon Müdürü görevinde bulundu. Baran Burat, Mart 2022 itibarıyla Ar-Ge, Dijital Dönüşüm, Bilgi Teknolojileri ve Yönetim Sistemleri İcra Kurulu Üyesi olarak Borçelik'te göreve başlamıştır.

Sertaç Özer
Sertaç Özer
İcra Kurulu Üyesi Üretim

1972 yılında Bayramıç’ta doğan Sertaç Özer, ODTÜ Makine Mühendisliği bölümünden mezun olmuştur. 1995 yılında Yetiştirme Elemanı (Alpha) olarak Borçelik’te iş hayatına başlamıştır ve farklı üretim hatlarında Üretim Mühendisi, Üretim Yetkilisi olmak üzere farklı görevlerde bulunmuştur. 2004-2006 yılları arasında 6 Sigma Proje Yöneticiliği ve 2006-2009 yılları arasında Yatırım Proje Yöneticiliği yapmıştır. 2009-2017 yılları arasında Galvaniz Hatları Üretim Müdürü olarak görev alan Özer, Üretimden Sorumlu İcra Kurulu Üyesi görevine atanmadan önce son olarak Downstream Üretim Grup Müdürü ve Galvaniz, Finishing, Çelik Servis Merkezi Üretim Direktörü görevlerinde bulunmuştur. 2023 yılından itibaren de Borçelik’te Üretimden Sorumlu “İcra Kurulu Üyesi” olarak görevine devam etmektedir.