hakkimizda

Raporlar

Entegre Faaliyet Raporu

Borusan olarak dünyaya hak ettiği saygıyı göstermezsek, faaliyetlerimizle toplumsal gelişimi desteklemezsek gelecekte var olma şansımız olmadığını biliyoruz. İşte bu nedenle tüm faaliyetlerimizde sürdürülebilirliği merkezimize alıyoruz.

Borusan Holding Entegre Faaliyet Raporumuza buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Kurumsal Sosyal Sorumluluk Raporu
Türkiye’nin en büyük üretim kapasitesine sahip ve en yüksek kaliteli galvanizli çelik üreticisi Borçelik olarak gerçekleştirdiğimiz her çalışmayı dünyaya ve yaşadığımız ülkeye karşı duyduğumuz sorumluluk çerçevesinde ele alıyor, insana ve çevreye değer katmayı en önemli önceliğimiz olarak görüyoruz. İklim, insan ve inovasyon başlıklarına odaklanarak yürüttüğümüz sürdürülebilirlik anlayışımızın bir parçası olarak gördüğümüz sosyal sorumluluk çalışmalarımız kapsamında çevresel, sosyal ve ekonomik konulara dokunan, bugüne ve yarına değer katacak projeler üretiyoruz.


Kurumsal Sosyal Sorumluluk Raporumuza buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.
Borçelik TCFD Raporu
TCFD (İklimle Bağlantılı Finansal Beyan Görev Gücü) kılavuzu G20 ülkeleri Finansal İstikrar Kurulu (FSB) tarafından 2015 yılında yayınlanmıştır. TCFD şirketlerin iklim krizine karşı kurumsal yönetişim, strateji, risk/fırsatlar ve hedefleri konusunda bir raporlama çerçevesi oluşturur.
Türkiye’de bu raporu hazırlayan demir-çelik sektöründeki ilk şirketiz.
Borçelik olarak “İklim, İnsan, İnovasyon” odak alanlarında yürüttüğümüz sürdürülebilirlik çalışmalarından beslenerek oluşturduğumuz Task Force on Climate-related Financial

Disclosures (TCFD) raporuna burayı tıklayarak ulaşabilirsiniz.