hero-banner

SOSYAL SORUMLULUK

artwork

Kurumsal Sosyal Sorumluluk

Çalıştığımız sektör ve hizmet verdiğimiz müşterilere olduğu kadar, içinde bulunduğumuz dünyaya ve yaşadığımız ülkeye karşı da sorumluluklarımız olduğunun bilincindeyiz. Toplumdan kazandığımızı toplumla paylaşmayı ilke sayan, etik, sorumlu, toplumun genel çıkarlarını geliştiren ve koruyan bir yaklaşımla hareket ediyor, ülkemize fayda sağlayacak toplumsal sorumluluk projeleri üretmeyi ve desteklemeyi hedefliyoruz. Çevreci şirket prensipleriyle hareket ederek doğanın sürdürülebilirliğini sağlarken, depreme dayanıklı binaların inşa edilmesinde çelik kullanımının önemini vurgulayan projeler de hayata geçiriyoruz. Kadınların iş hayatına katılımının önemini anlıyor ve bu konuda çözümün ve gelişmenin bir parçası olmak için çalışıyoruz. Gönüllülük faaliyetleri ile de hayatın pek çok alanına dokunuyor, eğitim, spor, kültür ve sanat alanlarında topluma fayda sağlayacak sosyal sorumluluk projeleri üretiyoruz. Sosyal sorumluluk proje örneklerimiz ;

Çevreyi Koruyoruz

Borçelik olarak kurumsal sosyal sorumluluk anlayışımız çerçevesinde, tüm iş süreçlerimizi çevreye duyarlılık temel prensibi ile yürütüyoruz. Kaynakların sürdürülebilir kullanımına yönelik doğa dostu yeşil çözümler geliştiriyor ve kararlarımızı çevreye olan etkisini de değerlendirerek alıyoruz. Dünyanın geleceğine karşı sorumluyuz. Yaşadığımız çevrenin bugün bizim, yarın da gelecek nesillerin yaşam kaynağı olacağını biliyoruz. Ve bunun için ardımızda daha yeşil bir iz bırakmak istiyoruz.

DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ
Çevreyi Koruyoruz
Eğitime Önem Veriyoruz

Eğitime Önem Veriyoruz

Toplumsal gelişme ve ilerlemenin kalıcılığını sağlamak için; geleceğe yatırım yapmanın önemini biliyoruz. Bu nedenle ülkemizdeki eğitim kalitesinin yükseltilmesine büyük destek veriyor, eğitime ve eğitim kurumlarının iyileştirilmesine yönelik çalışmalarımızı “Yarın için Şimdi” sloganıyla sürdürüyoruz.

DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ

Kadının Güçlenmesi için Çalışıyoruz

Türkiye’nin kalkınması ve refahı için, Türkiye’nin geleceği için kadınların toplumsal konumunu erkeklerle aynı ve eşit düzeye getirmeye çalışıyor, kadınların iş hayatında daha fazla yer alması için elimizden geleni yapıyoruz. Toplumsal cinsiyet eşitliğini şirket kültürümüzün ayrılmaz bir parçası haline getirmek ve işimizi yaparken bu yaklaşımı somut biçimde hayata geçirmek amacıyla Borusan Grubu’nda ve Borçelik bünyesinde çalışmalar yapıyor “Borusan Eşittir” platformu kapsamında projeler yürütüyoruz. Birleşmiş Milletler Küresel İlkeler Sözleşmesi (UN Global Compact) ve Birleşmiş Milletler Toplumsal Cinsiyet Eşitliği ve Kadının Güçlenmesi Birimi (UN Women) ortaklığında oluşturulan Kadının Güçlenmesi Prensipleri’ne (Women’s Empowerment Principles – WEPs) Türkiye’den ilk imza atan kuruluşlar arasında yer alıyoruz.

DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ
Kadının Güçlenmesi için Çalışıyoruz
Toplum için Gönüllüyüz

Toplum için Gönüllüyüz

Kurumsal sosyal sorumluluk anlayışımızla gerçekleştirdiğimiz büyük projelerin dışında, gönüllü faaliyetler ile de hayatın pek çok alanına dokunuyor, topluma fayda sağlıyoruz. Bu faaliyetlerin tamamını Okyanus Platformu çatısı altında gerçekleştiriyor, eğitim, kültür-sanat, çevre ve insan hakları konularında etkili çözümler üretmeyi hedefliyoruz.

DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ