Borçelik'te Yaşam

Günlük yaşamımıza dokunan, hayatımızı kolaylaştıran, daha keyifli bir iş ortamı yaratan uygulamalarımızla, insana değer veren bir kültürde çalışmanın ayrıcalığını yaşıyoruz.

Sosyal Aktiviteler
Borçelik ailesi olarak çalışanlarımızın sosyal hayatlarını zenginleştirebilecekleri ve ailece kaynaşmalarını sağlayacakları aktivitelere önem veriyoruz. Keyifli bir şekilde çalışmayı, sosyal ve kültürel aktivitelerle iç iletişimimizi güçlendirmeyi hedefliyor, düzenlediğimiz kültür gezileri, ekip geceleri, partiler, birbirinden renkli spor turnuvaları, özel gün kutlamaları, çocuk şenliği ve geleneksel aile pikniğimiz gibi etkinlikler ile çalışırken eğlenebildiğimiz bir kültür yaratıyoruz.

Sosyal Aktiviteler

Hobi Kulüpleri
Hobi kulüplerimiz, çalışanlarımızın birbirleriyle iletişimlerini güçlendirmek, iş yaşam dengesini kurabilmek, kendilerinin, ailelerinin kişisel gelişimlerine katkı ve topluma fayda sağlamak amacıyla 2012’den bugüne faaliyetlerini aktif olarak sürdürüyor. Kulüplerimizde her yıl yaklaşık 65 aktivite düzenliyor ve 1400’ün üzerinde Borçelik’li ve ailesine ulaşıyoruz.
Amatör Radyo Kulübü, Binicilik Kulübü, Bisiklet Kulübü, Fotoğrafçılık Kulübü, Güvercin Severler Kulübü, Maker Kulübü, Olta Balıkçılığı Kulübü, Resim Kulübü, Satranç Kulübü, Seracılık ve Bitki Yetiştiriciliği Kulübü, Su Altı Kulübü, Tenis Kulübü, Trekking Kulübü ve Yemek Kulübü olmak üzere toplam 14 olan kulüp sayımızı çalışanlarımızın hayal gücüyle her geçen gün arttırmaya devam ediyoruz.

Hobi Kulüpleri

Bu projemizle, PERYÖN’ ün düzenlediği İnsan Yönetimi Ödülleri yarışmasında ‘2016 Fark Yaratan IK Projeleri’ kategorisinde başarı ödülü kazanmış olmaktan gurur duyuyoruz.

Çalışma Koşulları

Ücret-Yan Hak Uygulamaları

Şirketimizde işlerin, hedefler ve organizasyon yapısı ile bütünleşik olarak tanımlanmasına yönelik bir İş Değerlendirme Sistemi uyguluyoruz. İşe alma, kariyer yönetimi, ücretlendirme ve yan haklar için temel oluşturan bu sistemde, iş grubu ve seviye bilgisini, kişiyi değil yaptığı işi esas alarak belirliyoruz. Ayrıca, kişisel performansa bağlı olarak, grup ve şirket uygulamalarında belirtilen şartlar doğrultusunda prim uygulamasına başvuruyoruz. Çalışanlarımızın kendi öncelikleri doğrultusunda; iş grubu ve seviye bilgisine göre kendisine tanımlı bütçe dahilinde yan haklarını seçmelerine imkan tanıyan, esnek yan haklar uygulamamız da bulunuyor. Bu uygulama ilgili yıl içinde Nisan ayına kadar işe başlayan ve çalışmaya devam eden kişileri kapsıyor.

Çalışma Saatleri

Çalışma günlerimiz vardiyalı çalışanlar hariç Pazartesi-Cuma olarak belirlenmiş olup, mesai saatlerimiz 08.00-17.30’dur. Mobil teknolojiler ile, tanımlı mesai gün ve saatleri dışında da en rahat şekilde çalışmayı sağlayacak her türlü ekipman ve imkanı çalışanlarımıza temin ediyoruz. 24 saat üretime devam eden fabrikamızda, üretim operatörlerimiz için 3’lü vardiya düzeni uyguluyoruz.

Ulaşım İmkanları

Ana güzergahlardan geçen servislerimizle çalışanlarımızın şirket-ev/ev-şirket ulaşımını en güvenli şekilde yapmaları için ulaşım imkanı sunuyoruz. Servis güzergâhına uymayan durumlarda, komite değerlendirmesi sonucunda uygun bulunan durumlar için yol yardımı uygulaması yapıyoruz. Bunlara ek olarak; çalışanlarımızın özel işlerini takip edebilmeleri, alternatif yeme-içme imkanlarına ulaşımlarını sağlamaları için belirli rotalara belirlenmiş saatlerimizde ring seferleri düzenliyoruz.

Yıllık İzin Uygulamaları

1-5 yıl kıdemi olan personel 18 iş günü, 6-15 yıl kıdemi olan personel 22 iş günü, 15 yıldan daha fazla kıdemi olan personel 26 iş günü yıllık ücretli izin kullanma hakkına sahip oluyor.

Yeme-İçme İmkanları

Öğle yemeği, anlaşmalı özel yemek firmamız tarafından Borusan Gemlik kampüs mutfağında özenle hazırlanarak şirket yemekhanesinde sunuluyor. Çalışanlarımıza Borusan Misafirhanesi mutfağında şefin özel sunumu eşliğinde uygun fiyatlarla çeşitli yemek seçeneklerinin sunulduğu ayrıcalıklı yemek yeme imkânı sağlıyoruz.

Sağlık Hizmetleri

Şirketimizde, ihtiyaç halinde müdahale ve yönlendirmede bulunabilecek işyeri hekimimiz ve sağlık memurumuz bulunuyor. Doğum izninden yeni dönmüş annelerimiz için tüm ihtiyaçları detaylıca düşünülerek hazırlanan özel emzirme odamıza ek olarak, Borusan Gemlik Kampüs revirimizde özel ambulansımızı da 7/24 hazır bulunduruyoruz.

Giyim Kodu Uygulamaları

Profesyonelliğe uygun ancak çalışanları kalıplarla sınırlamayan şık rahat giyim tarzını benimsiyoruz. Özel ziyaret ve toplantıların olmadığı Cuma günlerinde ise serbest giyim uygulamamız bulunuyor.

İş’te Sağlıklı Yaşam Uygulamaları

Doğru ve dengeli beslenmek hayat kalitemizi artırdığı gibi iş hayatımızdaki performansımızı da doğrudan etkiliyor. Çalışanlarımıza sağlıklı ve kaliteli yaşam sürdürebilmeleri için kurumsal diyetisyen danışmanlığı sağlıyoruz.
Çalışanlarımızın iş ve iş dışı yaşamlarında daha verimli, huzurlu ve dengeli bir yaşam sürmelerini sağlamak için psikolojik danışmanlık hizmeti sunuyoruz.

Bi’İşler

Çalışanlarımızın, sunduğumuz hizmetlere, bilgiye daha hızlı ulaşmalarını sağlamak ve hayatlarını kolaylaştırmak için PERYÖN ödüllü mobil uygulamamız Bi’işler ile servis, sağlık, yemek, etkinlikler, duyurular gibi birçok alanda tek bir tıkla hizmet almalarını sağlıyoruz.

Avita Çalışan Destek Hattı

Psikolojik, tıbbi, mali, hukuki ve genel konularda, uzman desteğiyle çalışanlarımıza kişisel sorunlarını çözmeleri için bilgilendirme ve danışmanlık yapan, iş - özel yaşam dengelerini başarılı bir şekilde kurmalarına yardımcı olan "Avita Çalışan Destek Hattı", sizlere ve birinci derece yakınlarınıza 7/24 hizmet sağlıyor.

Bi’Fırsat

Borusan Grubu çalışanlarının ve yakınlarının, Borusan ürünlerinin yansıra farklı firmalar ile (restoran, sosyal tesis, sağlık ve eğitim kurumları vb.) dönemsel olarak yapılan özel indirim anlaşmalarından faydalanmalarını sağlıyoruz.

The Borusans

Grup içi etkileşimi artırmak için, çalışanların diğer Borusan Grubu şirketlerinden bilgi ve deneyim edinebilmelerini sağlayan, kurum içi sosyal ağ platformu ile hem eğlenceli hem de geliştirici paylaşımları takip edebilecekleri bir iç iletişim portalı sunuyoruz.

Borçelik’te Yaşam

Paylaşım Günü
Paylaşım Günü
Kültür Gezisi
Kadınlar günü
Kadınlar günü
Kadınlar günü
Kadınlar günü
Halı saha turnuvası
Çocuk Şenliği
Çocuk Şenliği
Çocuk Şenliği
Çocuk Şenliği
Borçelik Piknik
Borçelik Piknik
Borçelik Piknik
Borçelik Piknik
Borçelik Piknik
Paylaşım Günü
Paylaşım Günü
Kültür Gezisi
Kadınlar günü
Kadınlar günü
Kadınlar günü
Kadınlar günü
Halı saha turnuvası
Çocuk Şenliği
Çocuk Şenliği
Çocuk Şenliği
Çocuk Şenliği
Borçelik Piknik
Borçelik Piknik
Borçelik Piknik
Borçelik Piknik
Borçelik Piknik