Borçelik'te Gelişim

Her alanda üreten çalışanlarımızın gelişimini destekliyor, ihtiyaçlarına yönelik farklı gelişim modelleri sunuyoruz.

Borusan Akademi
Borusan Akademi ile Borusan’lıların iş süreçlerinde ve kişisel gelişimlerinde fark yaratacak eğitim ve gelişim programları hazırlıyoruz. Borusan’lılar, Borusan Akademi'de kişisel gelişimleri için ihtiyaç duydukları tüm programlara, gelişim planları kapsamında katılabiliyorlar. Liderlik ve Satış fakülte programlarını Sabancı Üniversitesi Yönetici Geliştirme Birimi, Mali İşler Uzmanlık Programı’nı ise Boğaziçi Üniversitesi Yaşamboyu Eğitim Merkezi işbirliği ile hazırlıyoruz. Alanında uzman eğitmenler tarafından, uzun dönemlere yayılan sertifikalı eğitim ve gelişim içeriklerinden oluşturuyoruz.

Daha detaylı bilgi için

360° Yetkinlik Değerlendirme
360° yetkinlik sistemi Borusan’lıların Borusan Grubu Liderlik modelinde yer alan kendileri için belirlenen yetkinlik ve davranışlara göre mevcut durumlarını görebilecekleri bir gelişim aracıdır. 360° Yetkinlik değerlendirme sistemi ile Borusan’lılar kendilerine ait güçlü ve gelişime açık yönleri keşfediyor; değerlendirme sonucunda oluşan bireysel değerlendirme raporlarıyla birlikte gelişim planlarını yapıyorlar.

Yenilenen 360° yetkinlik değerlendirme sistemi, dönemlerden bağımsız, yıl boyunca açık, Borusan’lıların kendi inisiyatifleri doğrultusunda kullanabilecekleri bir sistemdir. Değerlendirme metoduyla oldukça yalın ve yakın, kullanım esnekliğiyle tamamen Borusan’lıların elinde olan bu sistemde öncelik hep gelişimdir.

Borusan’lılar 360° Yetkinlik değerlendirme sistemini yıl içinde istedikleri zaman, ihtiyaçları doğrultusunda kendi inisiyatifleri ile başlatabiliyorlar. Özellikle proje bitimlerinde, yarı yıl ara değerlendirme döneminden ve yıl sonu değerlendirmesinden önce kullanılması, Borusan’lıların davranışları üzerinden de çalışma arkadaşları ve yöneticisi tarafından geri bildirim alma şansı yakalamasını sağlıyor. Borusan’lıların aldıkları geri bildirimler doğrultusunda işlerini ve ilişkilerini daha iyi yönetmek adına davranışlarını geliştirmeleri bekleniyor.