hakkimizda

İş Birlikleri

Ar-Ge sürecinde iş birliği yapmanın, bilgi paylaşmanın ve başkalarının uzmanlıklarından faydalanmanın ne kadar önemli olduğunu çok iyi biliyoruz.
Borçelik, fikir aşamasındaki projelerin ya da mevcut Ar-Ge çalışmalarının doğru ve hızlı bir şekilde sanayiye yönlendirilmesi, sanayinin ihtiyaçlarının uzman akademisyenlere aktarılıp projelendirilmesi ve üniversitelerdeki yetkinliklerin firmamıza katkı sağlaması konusunda üniversite-sanayi iş birliğine önem vermektedir.
Borçelik, sahip olduğu yetkin Ar-Ge çalışanları ile Ar-Ge çalışmalarında, altyapısında laboratuvar ve pilot ölçekte yapılan Ar-Ge çalışmalarında ve endüstriyel ölçekteki denemelerde, gerek sahip olduğu Ar-Ge laboratuvarını kullanmakta, gerek ise üniversiteler ile yapılan projeler ve iş birliği anlaşmaları üzerinden üniversite altyapılarından yararlanmaktadır.
Üniversite ve şirketimizin kaynaklarının en verimli şekilde kullanımı için üniversite ve sanayi kapasite/ihtiyaç analizi yapılarak iş birlikleri gerçekleştirilmektedir. Bu kapsamda, fiziki yakınlığı ve uzmanlık alanları açısından firmamıza katkısı büyük olan Bursa Teknik Üniversitesi ile iş birliği protokolü imzalanmıştır.
Ar-Ge personellerinin doktor ve yüksek lisans eğitimlerine büyük önem gösterilmekte olup TÜBİTAK 2244 Sanayi Doktora programı kapsamında Özyeğin Üniversitesi ile iş birliği sağlanmıştır.
Borçelik, Üniversite-Sanayi iş birliği çerçevesinde, projeler kapsamında Türkiye’nin çeşitli üniversiteleri ile iş birliği çalışmaları başlatmıştır. Halihazırda iş birliği içerisinde olunan, Bursa Teknik Üniversitesi, Çukurova Üniversitesi, Kocaeli Üniversitesi, Koç Üniversitesi, Orta Doğu Teknik Üniversitesi gibi toplamda 13 üniversite ile iş birliği içerisindedir.
Üniversiteler, araştırma merkezleri ve sanayi ile gerçekleştirilecek ortak çalışmalar sonucunda ortaya çıkacak bilgi birikiminin Borçelik‘in sürdürülebilir başarısı ve geleceği için oldukça önemli olduğuna inancımız ile iş birliklerimizi giderek güçlendirmek için çalışmalarımızı sürdürmekteyiz..