Borçelik’e “En Başarılı Gönüllülük Projesi” Ödülü

Özel Sektör Gönüllüleri Derneği tarafından gerçekleştirilen 13. Gönülden Ödüller etkinliği kapsamında Borçelik “En Başarılı Gönüllülük Projesi” ödülünün sahibi oldu.

Covid-19 pandemisinin başından bu yana çalışanlarına ve paydaşlarına destek olan Borçelik toplumsal dayanışma çerçevesinde sağlık çalışanlarını desteklemek için gönüllülük temelinde yürüttüğü faaliyetlerle ödül kazandı. Özel Sektör Gönüllüleri Derneği’nin düzenlediği 13. Gönülden Ödüller organizasyonunda Borçelik “En Başarılı Gönüllülük Projesi” ödülünü kazandı.

Pandemi boyunca Borçelik çalışanlarından sağlık çalışanlarına ve topluma güçlü destek!

Pandemide Borçelik çalışanları birçok gönüllülük kampanyasına imza atarak COVID-19 ile özverili bir mücadele yürüten sağlık çalışanlarına ve topluma destek oldular.

Borçelik Maker Kulübü (BMK), sahip olduğu 3 boyutlu yazıcı ile Bursa’daki hastanelere yüz siperliği üretimine başladı. 65 adet filament ve 1500 siperlik için asetat ve lastik desteği ile 3800 adet yüz siperliğinin üretimine katkı yaptı. Borçelik gönüllüleri acil ihtiyacı olan sağlık kuruluşlarına siperliklerin dağıtımını gerçekleştirerek Bursa’nın siperlik ihtiyacının %15’ini sağlamış oldu.

Bunun yanı sıra Uludağ Üniversitesi Anestezi ve Reanimasyon Bölümünü ile BMK’nın ortak çalışmaları sonucu hayata geçirilen Laringoskop U-Profil hem çocuk hem de yetişkin hastalarda kullanılmaya başlandı.

Ayrıca Yedikule Göğüs Hastalıkları Hastanesi’nde COVID-19 vakalarında kullanılan, kandaki oksijen ve kalp ritmini ölçen satürasyon cihazı ve EKG cihazının çalışmasında rol oynayan parçalar yine BMK tarafından üretilerek gerekli yerlere ulaştırıldı.

Borçelik Maker Kulübü çalışma arkadaşları için de maskenin kulaklarda neden olduğu baskıyı ve burunda oluşturduğu basıncı hafifletmek üzere kendi tasarımı olan maske kayışlarını ve burunluğu yine 3 boyutlu yazıcıda üretti.

3 Boyutlu Destek Grubu üyesi olan BMK COVID -19 salgını süresince sağlık kurumlarının yanı sıra farklı kurum ve kuruluşlara da destek vermeye devam ediyor.

Borçelik’e “En Başarılı Gönüllülük Projesi” Ödülü